PROJEKT - Mala škola psihijatrije u zajednici za buduće zdravstvene radnike

Cilj nam je educirati učenike srednjih medicinskih škola o suvremenim pristupima u psihijatriji i skrbi o osobama s psihosocijalnim teškoćama. Kroz niz zanimljivih radionica, inspirativnih predavanja te posjeta udrugama za mentalno zdravlje, učenici će imati priliku upoznati se s modelom psihijatrije u zajednici i putem oporavka. Kroz komunikaciju s psihijatrijskim pacijentima, učit će o važnosti njihove njege i rehabilitacije, pridonoseći tako razvoju znanja i empatije. Učenici će također biti potaknuti na razmišljanje o stigmatizaciji osoba s mentalnim poremećajima i aktivno sudjelovati u izradi kampanje za podizanje svijesti o mentalnom zdravlju.

Ovaj projekt usmjeren je prema promicanju jednakopravnosti, socijalne uključenosti te poštivanju ljudskih prava osoba s psihosocijalnim teškoćama. Partneri na projektu su Srednja medicinska škola Slavonski Brod i Medicinska škola Karlovac. Projekt financira Ministarstvo znanosti i obrazovanja RH u vrijednosti od 17.620,18 €, a provodi se do 31. kolovoza 2024. godine