Projekt – Sveobuhvatna podrška mentalnom zdravlju

Udruga za unapređenje mentalnog zdravlja Vrapčići započela je 1.6.2023. godine sa provedbom novog trogodišnjeg projekta naziva “Sveobuhvatna podrška mentalnom zdravlju”, a koji je financiran od strane Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike u sklopu poziva „Razvoj i širenje mreže socijalnih usluga za razdoblje 2023. do 2025.“ Projekt se provodi u partnerstvu s Udrugom osoba s invaliditetom Slavonski Brod Loco – moto i Brodsko posavskom županijom. Vrijednost projekta je 25.000,00 eura po godini financiranja, odnosno 75.000,00 eura za sve tri godine provedbe.

 

Cilj projekta “Sveobuhvatna podrška mentalnom zdravlju” je unaprijediti kvalitetu života te tjelesnog i mentalnog zdravlja osoba sa invaliditetom i dugotrajnim oštećenjem zdravlja uvođenjem inovativnih i unaprjeđenjem postojećih izvaninstitucionalnih socijalnih usluga kroz aktivnosti Kluba Vrapčići (psiho edukativne, preventivne i rehabilitacijske radionice, grupe podrške, psihološko savjetovanje), dislocirane dnevne aktivnosti za korisnike izvan Slavonskog Broda i osnivanje mobilnog tima psihosocijalne podrške. Osim toga, projektne aktivnosti uključuju podizanje svijesti o potrebama OSI i važnosti mentalnog zdravlja, umrežavanje stručnjaka iz područja socijalne skrbi i zdravstva te jačanje kapaciteta stručnjaka za rad s OSI.