Kako (i dalje) očuvati svoje mentalno zdravlje?

Kako (i dalje) očuvati svoje mentalno zdravlje?

Iza nas je šest tjedana strogog boravka kod kuće, izbjegavanja socijalnih kontakata, rada i školovanja od kuće te smanjenih mogućnosti. Šest tjedana potpune transformacije naše svakodnevice, čemu smo se u određenoj mjeri prilagodili, no svejedno s nestrpljenjem iščekujemo dan kada će se sve vratiti na staro. Potpuno je jasno da ovakvim stanjem stvari nismo zadovoljni. Sasvim je u redu osjećati anksioznost, napetost, ljutnju, brigu, nesigurnost. Važno je prepoznati takve osjećaje, prihvatiti ih te usmjeriti se na ono što možemo promijeniti, uz prihvaćanje onoga što ne možemo.

Nakon šest tjedana strogog pridržavanja pravilima mogu se javljati želje za samoinicijativnim prestankom pridržavanja mjera, što je na neki način razumljivo, ali nije opravdano. Prisjetimo se vlastite odgovornosti i solidarnosti prema drugima. Ako smo izdržali šest tjedana, sigurno možemo biti još malo strpljivi te na taj način doprinijeti pozitivnom ishodu cjelokupne situacije! 

Ukoliko ne možete sami, javite nam se! Udruga Vrapčići pruža besplatnu psihološku podršku na broju 091/532 23 33.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Kontaktirajte nas